Цистерни для ПММ і нафтохімії
Напівпричепи-цистерни для паливно-мастильних матеріалів та продуктів нафтохімії, інакше кажучи бензовози, масловози, мазутовози та бітумовози – це спеціально обладнана причіпна техніка, що є резервуарами різного об'єму, обладнаними спеціальними системами та встановленими на шасі напівпричепами.
ПММ та продукти переробки нафти відносять до категорії небезпечних вантажів, оскільки вони є вогненебезпечними речовинами. Для транспортування ПММ використовується виключно спецтранспорт, обладнаний для таких завдань і відповідаючий певним вимогам.
Спеціальні вимоги до конструкції та обладнання транспортних засобів, задіяних для перевезення небезпечних вантажів, визначені та регламентуються Європейською угодою – ADR (ДОПНВ).
Окрім ДОПНВ, в Україні перевезення небезпечних вантажів регулюється Законом України «Про перевезення небезпечних вантажів», Правилами дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених Наказом МВС України від 26.07.2004р. №822. Українські правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів гармонізовані та базуються на положеннях ДОПНВ.
Автоцистерна, що застосовується під час перевезення нафтопродуктів – це сталевий резервуар у вигляді циліндра. Спеціальні автомобілі, оснащені напівпричепами бензовозами, дозволяють у найкоротші терміни доставити світлі нафтопродукти: бензин, дизельне паливо або інші речовини, які вже стосуються темних нафтопродуктів, при максимальному рівні безпеки, як для водія автомобіля, так і для оточуючих. Для того щоб підвищити рівень безпеки конструкції корпусу цистерн для перевезення ПММ використовують високоміцну сталь товщиною від 10 до 12 мм. Така товщина не тільки робить стінки корпусу особливо стійким до зовнішніх впливів, але й разом із спеціальною конструкцією автоцистерни виконує роль тіньового кожуха, необхідного для захисту від проникнення прямих сонячних променів.
Сьогодні існують цистерни бензовози великого об'єму і навіть автопоїзди, що складаються з двох цистерн, що значно збільшує кількість палива, що перевозиться, за один рейс. Автоцистерна бензовоз має бути повністю пристосованою до кліматичних умов регіону або країни, де використовуватиметься.
Напівпричіп-цистерна для перевезення нафтохімії оснащується спеціальними датчиками, що дозволяє водієві контролювати та перевіряти стан цистерни та вантажу на ходу, не перериваючи руху, що значно знижує час знаходження в дорозі та позитивно впливає на строки доставки.
Одну й ту саму цистерну взагалі можна використовувати для перевезення різних видів нафтопродуктів, проте зазвичай намагаються розділяти цистерни перевезення темних і світлих нафтопродуктів. Якщо все ж таки виникає необхідність транспортування світлих нафтопродуктів після перевезення темних — резервуар вичищають за допомогою пари. Також для перевезення, а точніше розвантаження, бітуму, мазуту та масел, особливо це актуально для холодної пори року, необхідно, щоб цистерна зберігала температуру продукту практично незмінною протягом тривалого часу. Для цього використовують цистерни спеціальної конструкції: цистерни-термоси або цистерни з підігрівом.
Бензовоз, оснащений зливним насосом і паливороздавальним краном (пістолетом), часто з лічильником, називають також паливозаправник (автопаливозаправник, АПЗ).
При перевезенні подібних матеріалів велике значення має рівень якості кріпильних матеріалів та посиленої гальмівної системи - все це сприяє безпеці транспортування та тимчасового зберігання паливно-мастильних матеріалів. При регулярному технічному огляді напівпричепа-цистерни та обслуговуванні на спеціалізованій станції подібна техніка прослужить максимально довго.
Група компаній ТДС постачає напівпричепи цистерни: бензовози, бітумовози виробництва турецької компанії Nursan Trailer. Напівпричепи NURSAN TRAILER - це спеціальна техніка, в якій застосовані найсучасніші технічні рішення, при виробництві якої використані лише якісні матеріали, а безпека, надійність та довговічність конструкції, вузлів та агрегатів гарантує наявність міжнародних сертифікатів, у тому числі ДОПНВ (ADR).
Вся техніка, що випускається заводом NURSAN, проходить багаторівневу перевірку та контроль якості на всіх етапах виробництва. На сьогоднішній день, компанія займає лідируючі позиції на ринках Туреччини та Східної Європи, експортує напівпричепи в 35 країн світу, що підтверджує високий рівень довіри до продукції NURSAN TRAILER, видатні характеристики техніки, близьке до оптимального співвідношення ціни і якості турецьких напівпричепів цистерн продуктів нафтохімії.