×
Група компаній ТДС
Група компаній ТДС

Детально про цистерни для сипучих вантажів

Як придбати цистерну для сипучих вантажів

Про цистерни для сипучих вантажів

Всупереч поширеній помилковій думці, в автоцистернах транспортується вантаж, що знаходиться не тільки в рідкому агрегатному стані, а й деякі види сипких і порошкоподібних, дрібнодисперсних та гранульованих сипучих матеріалів різного призначення. Це стосується всіх видів продуктів і сумішей, які можуть зіпсуватися при контакті з вологою або втратити свої корисні властивості внаслідок потрапляння сторонніх домішок та засмічувачів. Найважливіше при транспортуванні такого роду вантажів — ізолювати продукцію, повністю виключивши контакт із довкіллям.

Безтарний спосіб перевезення сировини та готової сипучої продукції є економічно більш вигідним у порівнянні з штучним транспортуванням та транспортуванням в упаковці. На сьогоднішній день, як промислові, так і торгові та інші підприємства все частіше орієнтуються на ширше використання в логістичному ланцюзі напівпричепів-цистерн для сипучих вантажів як на більш економічний спосіб транспортування.

цементовоз полуприцеп

Підрозділ напівпричепів-цистерн на типи проводиться за кількома ознаками:

1. Характер вантажу.

Залежно від сипучого матеріалу, що перевозиться, цистерни прийнято ділити на харчові: сільськогосподарська та харчова продукція (цукор, борошно, зерно, крупи, солод, насіння) і будівельні (щебінь, пісок, гравій, керамзит, грунт, сухі будівельні суміші). Для транспортування борошна, комбікорму використовуються муковози та кормовози, цистерни-цементовози призначені для перевезення цементу. Окрім цементу в цистернах перевозиться інший вид будівельного матеріалу – вапно. Це також дуже чутливий до вологи та домішок матеріал, тому для обох необхідно використовувати герметичні цистерни.

Однак якщо говорити про параметри автоцистерн, то цей поділ з технічної точки зору є досить умовним. Оскільки і цемент, і борошно, і вапно, і сода з мінеральними добривами — все це схожі на властивості дрібнофракційні та пилоподібні вантажі. І це означає, що у обох різновидах цистерн простежуються єдині конструктивні підходи, відмінність виявляється лише у застосовуваних матеріалах і комплектуючих.

Окремо слід зазначити, що перевезення харчових та нехарчових сипучих вантажів має здійснюватися з дотриманням усіх необхідних норм безпеки, зокрема вимог системи контролю за якістю харчової продукції ХАССП (Hazard Analysis and Critical Control Points).

Бетонні суміші, цемент та будівельні розчини мають іншу специфіку, яка потребує певних умов переміщення. Найголовніше - це забезпечити стовідсотковий ступінь захисту від вологи, оскільки багато будматеріалів при високій вологості втрачають свої властивості, бо є гігроскопічними. Також слід зазначити, що ізоляція від вологи має першочергове значення при перевезенні зернових. Продукція хімічної промисловості (мінеральні добрива, хімічні реагенти) переважно є вантажами ADR-класу і вимоги до автоцистерн для їхнього безпечного транспортування зростають.

2. Місткість та вантажопідйомність.

Два основні параметри, що показують, який обсяг вантажу (місткість) міститься в резервуарі цистерни і яку вагу (вантажопідйомність) максимально допустимо для певної модифікації автоцистерни.

3. Спосіб завантаження.

На ринку напівпричепів пропонуються моделі автоцистерн, що самозавантажуються і несамозавантажуються. Система самозавантаження запобігає втратам сипких вантажів, а також дозволяє робити завантаження з будь-яких складських приміщень і безпосередньо з критих залізничних вагонів, барж з подачею до 25 метрів.

4. Швидкість розвантаження.

У комплектації матеріалозів передбачені компресори, що функціонують у подвійному режимі: при завантаженні утворюється вакуум, а при вивантаженні створюється надлишковий тиск, що прискорює процес.

5. Кількість люків для навантаження та конусів для вивантаження матеріалів.

Число таких люків відрізняється від моделі до моделі, залежно від виробника. Найчастіше зустрічаються 3 або 4 люки для навантаження. Конус для вивантаження зазвичай один, у деяких моделях їх декілька.

6. Резервуар.

Сьогодні час на ринку пропонуються напівпричепи-цистерни для перевезення сипучих вантажів із трьома типами резервуарів: форми Міленіум, V-подібної форми та циліндричні (похилі або підйомні).

V-подібна форма резервуара зазвичай використовується в цементовозах і є найпопулярнішою серед великих перевізників. Цементовоз такої форми дешевший за Міленіум, а в експлуатації не менш надійний. Перевагою подібного типу резервуарів є низький центр ваги - весь цемент упирається в одну точку, що надає більшої стійкості напівпричепу в русі. Мінуси цементовозів з V-подібною формою цистерни - це затяжне за часом розвантаження, можливість перевезення сипких матеріалів певної фракції (цемент і т.д.) через неповне вивантаження більшого матеріалу, у різних виробників технологічний залишок може змінюватись від 100 кг до 1, 5 тонн.

Резервуар форми Міленіум – це сучасна європейська форма напівпричепа-цистерни, що має подвійну систему вивантаження, що дозволяє значно збільшити швидкість розвантаження. Прискорене розвантаження відбувається за рахунок бункерного виготовлення (сипкий матеріал відразу прагне вниз, не затримуючись на схилах цистерни) та двох розвантажувальних конусів. До того ж така форма резервуара дає можливість перевезення більшого спектру сипких матеріалів - це може бути не тільки цемент і схожі по фракції матеріали, а й вантажі з більшими фракціями. Єдиним суттєвим мінусом є більш висока ціна, порівняно з дешевими V-подібними цистернами.

Напівпричепи-матеріаловози комплектуються компресорами, що працюють у подвійному режимі. Надлишковий тиск створюється в цистерні при розвантаженні вмісту, а вакуум при завантаженні. Пристрій, що самозавантажується, виключає втрати вантажу і дозволяє завантажувати автопоїзд не тільки з комор та складів будь-якого типу, але й із залізничних критих вагонів або барж з подачею на відстань до 25 м.

Резервуари напівпричепів-цистерн виготовляються із алюмінієвих сплавів або сталі. Якщо муковоз виготовляється зі сталі, то внутрішня поверхня цистерни обов'язково покривається спеціальним полімерним харчовим покриттям і встановлюється гвинтовий безмасляний компресор.

NURSAN TRAILER

Група компаній "ТDС" постачає цементовози виробництва турецької компанії NURSAN TRAILER. Напівпричепи цементовози NURSAN TRAILER - це спеціальна техніка, в якій застосовані найсучасніші технічні рішення, при виробництві якої використані тільки якісні матеріали, а надійність та довговічність конструкції, вузлів та агрегатів гарантує наявність міжнародних сертифікатів.

Вся техніка, яку випускає завод NURSAN, проходить багаторівневий виробничий контроль. На сьогоднішній день, компанія займає лідируючі позиції на ринках Туреччини та Східної Європи, експортує напівпричепи до 35 країн світу, що підтверджує високий рівень довіри до продукції NURSAN TRAILER, видатні характеристики техніки, близьке до оптимального співвідношення ціни та якості турецьких цементовозів.

Як придбати цементовоз

На нашому сайті передбачено оформлення замовлення через зв'язок із менеджером. Вам лише необхідно натиснути на кнопку "Замовити дзвінок" нагорі сторінки або перейти на вкладку "Контакти", вибрати свого регіонального менеджера та замовити зворотній дзвінок. Буквально за кілька хвилин з вами зв'яжеться представник. Ви зможете обговорити всі фінансові питання, отримати консультацію щодо оформлення замовлення, дізнатися про терміни доставки, гарантійні умови та всі інші нюанси стосовно придбання цистерни для сипучих вантажів, що Вас зацікавлять.

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Файли cookie запам'ятовують ваші дії і переваги для поліпшення роботи в Інтернеті.

Замовити дзвінок
Дізнатися ціну
Відправити резюме